DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ŞEHİT ASKERLER TÖRENLE ANILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ŞEHİT ASKERLER TÖRENLE ANILDI

Sazak köyü kırsal kesiminde 14 Ekim 1997 tarihinde görevden dönen güvenlik güçleri, saat 18.30 sıralarında, bölücü terör örgütü PKKlı teröristlerce kurulan pusuda saldırıya uğramış, saldırıda Astsubay Çavuş Kani Çağlak, erler Serdar Eraydın, Serhat Göksel ve Nurettin Sevinç şehit olmuştu. Terörist saldırıda 3 asker de yaralanmıştı.

Bugün Sazak şehitliğinde yapılan törenle 14 Ekim 1997 ve 7 Aralık 2009 tarihlerinde şehit olan 11 asker için anma programı düzenlendi.

Sazak şehitliği olan 7 askerin anıtın hemen yanına, Reşadiye ilçe jandarma komutanlığı tarafından 14 Ekim 1997 tarihinde şehit olan 4 asker için de şehitlik yapılarak birleştirildi ve şehitler için 14 Ekim tarihi anma programı olarak düzenlendi.

Anma töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Törende konuşma yapan Reşadiye İlçe Jandarma Komutanı Metin Kuru, şehitlikte anıtı bulunan 11 şehit hakkında bilgiler verdi.

Reşadiye merkez cami imamı İsa Aytekin’in Kur-anı Kerim tilaveti okumasının ardından Reşadiye İlçe Müftüsü Süleyman Erberk tarafından dua edildi.

Reşadiye ilçe jandarma Komutanlığı tarafından çevre düzenlemesi yapılan şehitlikte anma töreni sonrası protokol üyeleri tarafından şehitlik giriş alanında 11 askeri temsilen 11 fidan dikildi.

Anma programına Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur, Reşadiye Belediye başkanı Mustafa Yılmaz, Tokat Köklüce Komando Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Erdal Özköroğlu, Reşadiye İlçe Jandarma Komutanı Metin Kuru, kurum amirleri ve askerler katıldı.

YORUM YAP