DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SAZAK ŞEHİTLERİ 14.YILINDA ANILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
SAZAK ŞEHİTLERİ 14.YILINDA ANILDI

Reşadiye ilçesinde bölücü terör örgütü  tarafından şehit edilen 7 asker, acı olayın 14. yılında anıldı.

Reşadiye’de 7 Aralık 2009 tarihinde Sazak karakoluna dönen askeri taşıyan araca terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu 7 asker şehit oldu. Hain saldırının 14.yılında Sazak şehitleri anıtında anma programı düzenlendi. Anma programı şehitler adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başlandı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşma sonrasında yapılan Kur’an tilavetinin ardından, İlçe Müftüsü Ramazan Tunç’un duası ile tören sona erdi.

Anma programına Tokat Vali Vekili Osman Sarı, Reşadiye Kaymakam Kaymakamı  Ahmet Tan, Tokat İl Jandarma komutanı Albay Sabri Küyük Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Daire müdürleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

7 Aralık 2009’da Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarında teröristlerce düzenlenen saldırıda Uzman Çavuş Harun Arslanbey ile erler Onur Bozdemir, Kemal Bide, Ferit Demir, Yakup Mutlu, Cengiz Sarıbaş ve Fatih Yonca şehit düşerken Uzman Çavuş Yusuf Öztürk ile erler Arif Temel, Emrah Mandıralı ise yaralanmıştı.

YORUM YAP