DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Reşadiye’li muhabir başarıya doymuyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Reşadiye’li muhabir başarıya doymuyor

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Hasan Ay’ın Kırıkkale’yi Türkiye gündemine taşıyan haberlerine dikkat çekti. Çakmak, Hasan Ay’ın yaklaşık 5 yıldır Kırıkkale’de hizmet verdiğini belirterek, ciddi habercilik örnekleri ile şehrin gündemini adeta elinde tuttuğunu ifade etti.

Özverili ve Titiz Çalışma

Çakmak, Hasan Ay’ın mesai saati gözetmeksizin haber peşinde koşarak, Kırıkkale medya dünyasında örnek bir isim haline geldiğini vurguladı. Hasan Ay’ın yaptığı görüntülü haberler ile Kırıkkale’yi ulusal televizyon kanallarının gündemine taşıdığını belirten Çakmak, Ay’ın şehirde yaşanan asayiş, trafik kazası gibi haberleri gündeme taşıdığı kadar, yaptığı özel haberlerle de şehrin kültürel değerlerini ve önemli gelişmeleri haberleştirerek ciddi araştırmacı gazetecilik örneği verdiğini söyledi.

Devlet ile Uyumlu İşbirliği

Hasan Ay’ın devlet kademeleri ile uyumlu bir birliktelik gösterdiğine dikkat çeken Çakmak, Ay’ın mesai gözetmeksizin çalıştığını belirtti. Ay’ın, Kırıkkale’de görev yapan ajans muhabirleri arasında en başarılı isim olarak gösterildiğini ifade eden Çakmak, Hasan Ay’ın haber sezisinin de oldukça yüksek olduğunu ve yaptığı haberlerle Kırıkkale’de gündem olmaya devam ettiğini söyledi.

Yüksek Kalite Fotoğrafçılığı ve Ödüller

Çakmak, Kırıkkale’nin gözü kulağı konumunda olduğunu belirtti. Yüksek kalite fotoğrafçılığı ile de başarılı bir performans gösteren Hasan Ay’ın şehirde “İHA Hasan” olarak anıldığını dile getirdi. Kurban Bayramı’nda da görevinin başında olan Hasan Ay, devlet erkanı ile birlikte tüm programları takip ederek haberleştirip yayına sunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl, Kırıkkale Gücü Spor Kulübü, tarafından verilen ödül töreninde çalışmaları nedeniyle takdir edilen ve plaket takdim edilen Hasan Ay’ı tebrik etti. Çakmak, profesyonel gazetecilik anlayışı, mesleği ile bütünleşen özverili çalışmaları ve Kırıkkale medya sektöründe kabul gören performansı nedeniyle Hasan Ay’a teşekkür etti.

YORUM YAP