DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KAYMAKAM TAN, 35 YAVRUMUZU DONATARAK TOPLUMSAL HAYATA HAZIRLIYORUZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
KAYMAKAM TAN, 35 YAVRUMUZU DONATARAK TOPLUMSAL HAYATA HAZIRLIYORUZ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Reşadiye Anne sevgisi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi katkılarıyla kutlama programı düzenlendi.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Kaymakam Ahmet Tan yaptı.
Kaymakam Tan, Engelli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları, sıkıntıları hatırlamak, toplumsal hayattaki rollerin farkına varmak tek bir güne sığdırılamayacak kadar büyük önem arz ettiğine dikkat çekerek “Engellilik, görememek, konuşamamak, yürüyememek değildir. Asıl engellilik hakkı duymamaktır. Hakikati görmemektir. Doğruyu söylememektir. Kişinin kalbini güzel ahlaktan mahrum bırakmasıdır. İnanç, azim ve gayret hiç bir engel tanımaz. Önemli olan birbirimize engel çıkarmamak, hayatı birbirimize zorlaştırmamaktır. Çalışmalarını üretmelerini zorlaştıran bütün engelleri ortadan kaldırmaktır. Yollarımızı, sokaklarımızı, binalarımızı ve hayatın her alanını onların kullanabileceği şekilde planlamaktır” dedi.

Reşadiye ‘de her türlü kamusal hizmete ulaşmada engelli kardeşlerimize destek verdiklerini belirten Tan “Bizler engelli kardeşlerimizle ilgili eksiklikleri giderilmesini bir lütuf olarak değil, hakların teslim edilmesi olarak görüyoruz.Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki okullarımızda ana sınıflarımızdan liseye kadar tüm kademelerde 14 özel eğitim öğretmenimizle eğitim verdiğimiz 35 yavrumuzu, gerekli bilgi ve becerilerle donatarak onları toplumsal hayata hazırlıyoruz. Bununla birlikte İlçemizle eş değer nüfus yapısına sahip birçok ilçede olmayan özel rehabilitasyon merkezimizin varlığını ve yaptığı çalışmaları da son derece önemsiyoruz” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından kurumda eğitim alan öğrenciler ve kurum personelleri tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler yapıldı ve şiirler okundu.

YORUM YAP