DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAŞKAN MUSTAFA YILMAZ ZINAV’IN AÇILIŞINA DAVETLİMİZSİNİZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN MUSTAFA YILMAZ ZINAV’IN AÇILIŞINA DAVETLİMİZSİNİZ

Tokat Reşadiye’de yılın dört mevsimi farklı bir güzelliğe bürünen Zinav gölünde Tabiat Parkı 30 Eylül Cuma günü yapılacak törenle Reşadiye Belediyesi tarafından işletmeye açılacak.

Tokat Valiliğinin destekleri ile Reşadiye Kaymakamlığı İlçe Proje Ofisince hazırlanan “Zınav Gölü Tabiat Parkı” projesi tamamlandı. Proje kapsamında; Zınav Gölü mesire ve kanyon alanına yapılan düzenlemelerle yürüyüş yolları, kır lokantası, mescit, otopark, piknik üniteleri, çocuk oyun parkları, çardakları ve kamelyalar yapıldı. Ayrıca mesire alanından kanyona geçişi sağlayacak 2,2 km uzunluğunda yürüyüş ve araç yolu tamamlandı.

Reşadiye belediyesi tarafından düzenlenen açılış töreni saat cuma günü saat 14.00’de yapılacak.Açılışa Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Özlem Zengin, Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, İl ve İlçe protokolü ile birlikte vatandaşlar katılacaklar.

1 Ekim Cumartesi günü saat 14.00 de ise halka açık bir konser düzenlenecek.Yerel sanatçıların katılacağı konser Ekin tv’den canlı yayınlanacak.Törenin ve konserin yapılacağı Zinav gölüne Reşadiye Belediyesi tarafından ücretsiz araç kaldırılacak.

Zinav gölü tabiat parkı sosyal tesis işletmesinin Belediye tarafından yapılacağını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, ” Reşadiye’mize artı değer katacak olan tesislerde yapılan çalışmaların sonuna gelindi.Belediye olarak burasını kiraladık ve  işletmesini biz yapacağız.Yapacağımız açılışla bu turizm alanını vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Hedefimiz bu eşsiz manzarayı ve doğayı başta ilçemiz olmak üzere tüm Türkiye’de tanıtıp, kaliteli hizmetler ve uygun fiyatlarla yöresel lezzetlerimizide katarak insanlarımızı ağırlamak ve misafir etmektir.Cuma günü yapacağımız açılış törenimize ve Cumartesi günü yapacağımız konserimize herkes davetlidir” dedi.

Reşadiye Belediyesi tarafından işletilecek olan Zinav gölünde Tabiat Parkına yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

YORUM YAP