DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başkan Mustafa Yılmaz, Doğalgazı kullanacağız

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başkan Mustafa Yılmaz, Doğalgazı kullanacağız

Ak Parti 7. Olağan Reşadiye ilçe kongresine katılan Belediye başkanı Mustafa Yılmaz, göreve geldikten bu güne kadar yapılan işlerin değerlendirmesini yaptı.Ak partinin kurulduğu günden bu  güne ülkede yaptığı yenilik ve hizmetlerden bahseden Yılmaz, konuşmasının büyük bölümünü Reşadiye’ye ayırdı.

DOĞALGAZI KULLANACAĞIZ

Devlet yatırımlarından ve hizmetlerden Reşadiye ilçemize düşen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde merkezi hükümetimiz tarafından Sayın milletvekillerimizin de gayretleri ile bu günden geriye gidecek olursak ilçemiz için hayati öneme sahip Doğalgaz için inşallah 1800 metrelik bir yer kalmıştı, kazısı bitti. En kısa zamanda testleri tamamlanarak inşallah Doğalgazı evlerimizde kullanacağız.

 

200 MİLYON LİRALIK YATIRIM ALDIK

Gençlik Merkezi ihalesi ve yer teslimi yapıldı, 1000 öğrenci kapasiteli Meslek Yüksekokulumuz yapıldı. 24 derslik 9 atölyesi bulunan maliyeti Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapıldı.          

16 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 400 kişilik kız erkek yurt binası hizmete açıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu binası, Emniyet Binası, 50 Yataklı Devlet Hastanesi, D-100 Karayolunun bölünmüş yola dönüştürüldü. Elekçi, Yariçi ve Emirşeyh Yakup Mahallesi Dere ıslahları yapılmıştır. İlçemize yapılan bu yatırımlar bugün ki maliyetle 200 milyon tl üzerindedir.

Buna mükabil Sayın Milletvekillerimizin gayretli çalışmaları ile Aile SağlığıMerkezi, 112 ve Toplum Sağlığı merkez binası yapım işi, Reşadiye girişi köprülü kavşak işi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu ve Yeni Kaymakamlık Binası 2021 yılında inşallah ilçemize kazandırılacaktır. Ayrıca Jandarma için yer belirleme çalışmalarımız devam etmekte ve inşallah şehrimizi açacak bir noktaya taşınacaktır.

Özel İdare olarak 73 köyümüzün camisi, cemevleri, köy fırınları, kanalizasyonları, içme suları, tarımsal sulama ve sulama  havuzları, grup yolları ile sati kaplama asfalt sonrası sıcak karışım asfalt yapımı ile son yılların altın çağını yaşamaktadır.

VİZYONU VE HEDEFLERİ OLAN BİR ŞEHİR OLUŞTURUYORUZ

Halkımızdan yetki aldığımız günden bu yana ekibim ile birlikte, doğduğumuz büyüdüğümüz Reşadiye’mizi daha yaşanabilir, çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, vizyonu ve hedefleri olan bir şehir haline getirmenin gayreti içerisinde olduk olmaya da devam ediyoruz.

Belediyemiz olarak bu süreç içerisinde bir taraftan koronavirüs salgını nedeniyle başta temizlik ve dezenfekte  çalışmaları olmak üzere çok yoğun bir mesai harcarken, diğer taraftan da ihtiyaç sahiplerini unutmadık. Hükümetimizin vermiş olduğu Sosyal Destek Yardımlarının dışında;

Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye dağıtımlarımız devam ediyor. Evlerinden çıkamayan yaşlılarımız ve hastalarımız için hem evde hem dehastanede kuaförlük hizmeti sunuyoruz.  Reşadiye Belediyesi olarak, ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit ederek, bu ailelerimize erzak ve gıda dağıtımında bulunuyoruz.

Ak Parti döneminde ilçemizin altyapısı ( kanalizasyon, yağmur ve içme suyu, su depoları ve otomasyon sistemi) yenilenmiş akabinde ilçe ana caddelerinde 7600 metre sıcak asfalt ve 4000 metre kaldırım yapılmıştır.

Diğer ara caddeler üzerinde parke taşı döşeme işlemi başlatılarak 35 bin m2 parke döşemesi yapılmıştır. Bu yıl içerisinde ise 30 bin metrekare parke yapımı planlanarak ihaleleri yapılmış olup en kısa süre içerisinde yapımına başlanacaktır.

Ayrıca 7 milyon 500 bin TL ihale bedeli ile Arıtma Tesisi ihalesi yapılmış yer teslimi yapılarak bu yıl  içerisinde inşaat işleri bitirilecektir. Termal su kaynaklarımız azaldığından dolayı sıcak su sondaj ihalesi, Özel İdare tarafından hazırlanacak ÇET raporundan sonra yapılacaktır. Bunlarla birlikte; İlçemize 13 bin metre kaynak içme suyu( 250 lik borularla sn.de 30 litre su) hattı yapım işi

600 kw saatlik GES yapım işi ( Aylık 150 bin tl kazanımı olan)

 

REGÜLASYON ALANINI YAPIYORUZ

60 dönümlük arazide  ırmak kenarında regülasyon alanında Millet Bahçesi yapım işleri ön hazırlıkları yapılmış ve en kısa zamanda çalışmalarımıza da başlanacaktır.

DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Merkezi Hükümetimiz tarafından ilçemize yapılan yatırımlarda, Özel İdare tarafından yapılan yatırımlarda ve Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Başkanımız ve meclis üyelerimize, AK Parti il ve ilçe başkanlarımıza, bizden önce görev yapan belediye başkanlarımıza, ilçemizin diğer beldelerine hizmet eden belediye başkanlarımıza, bu yapılan hizmetler sürecinde ilçemize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı iyi niyet ve sabır gösteren halkımıza, siz AK davaya gönül veren ekibimize ve bu davanın gizli kahramanlarına canı gönülden teşekkürlerimi sunuyor,

KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN

Kongremizin ilimiz, ilçemiz ve  AK Parti teşkilatımıza hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Seçilen arkadaşımıza da bu kutlu davada başarılar diliyorum.” dedi.

YORUM YAP