DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ak Parti Milletvekili Cüneyt Aldemir; Reşadiye’den elimizi çekmeyeceğiz

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ak Parti Milletvekili Cüneyt Aldemir; Reşadiye’den elimizi çekmeyeceğiz

AK Parti Reşadiye İlçe Danışma Meclisi toplantısı parti binasında yapıldı.Toplantıya Milletvekili Cüneyt Aldemir, Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan, İlçe başkanı Yakup Karaca, Belde belediye Başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

İlçe Başkanı Yakup Karaca ve İl Genel Meclis üyesi Yusuf Avşar’ın selamlama konuşmasından sonra Vekil Aldemir; genel bir değerlendirme konuşması yaptı.

Reşadiyede siz güzel dostlarımızın kıymetli kardeşlerimizin yanında olmanın heyecanı ve hevesi içerisindeyiz diye konuşmasına başlayan Aldemir; “ Bugün bütün ilçelerimizde ilçe danışma toplantıları yapıyoruz ki dostlarımızla istişare edelim seçimden sonra, 31 Mart seçimlerinden sonra yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi anlatalım, sohbet edelim, gönülleşelim hep beraber bir arada olalım düşüncesiyle buradayız. Sağolun Allah razı olsun çok güzel bir kalabalık bizleri karşıladı. Rabbim toplantımızı hayırlara vesile kılsın diyerek sözlerine devam etti.

31 MART SEÇİM SONUCUNU SAYGIYLA KARŞILADIK

31 Mart’da bir seçim yaşadık acısıyla tatlısıyla doğrusuyla yanlışıyla. Bizler biliyorsunuz Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar Reşadiyemize hizmet etmeye devam ettik bundan sonra da devam edeceğiz. Biz halkın gücünün üstünde güç tanımıyorum diyen bir lidere sahip Ak Parti iktidarında devam ettik bugüne kadar geldik. Bizler her türlü seçim sonucunu saygıyla karşıladık. Bizler bundan sonra da ne yaparız onun derdine düştük. Onun derdiyle beraber hemhal olmaya devam edeceğiz. Tabi bu bir yerel seçim genel seçim değil. 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta bize halkımız Reşadiyemiz destek verdi. Dedi ki ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan komutasında, kumandanlığında beş yıl daha ülkemize hizmet etmek için yola devam edin. Allah razı olsun sizler de bu süreçte bize gereken desteği verdiniz. 31 Mart’da da dedi ki tüm Türkiye çapından bahsediyorum sadece Reşadiye olarak söylemiyorum. Ülkenin geçmiş olduğu bir süreç var. Bu süreçle ilgili ferdi olarak bir seçimdi bu. Bu seçimde de burda Reşadiye’de Mhp’ye oy verdi, Cumhur İttifakımıza. Biz bunları saygıyla karşılıyoruz, başarılar diliyoruz. Ama biz Ak Parti iktidarı olarak devletin gücü olarak gene Reşadiyemize ne hizmet yapılacaksa beldelerimize ne hizmet yapılacaksa biz sizlerin her daim yanınızdayız. Sonuçta Reşadiye hepimizin, Reşadiye bizim sıla-i rahim yaptığımız gözünden ve gönlünden güzel insanlarımız la dolu olduğu memleketimiz her daim buraya geleceğiz.

Onun için burada da elimizden ne geliyorsa bundan sonraki süreçte de biz iktidar olarak Ak Parti iktidarı olarak sizlerin verdiği destekle hizmet yapmaya devam edeceğiz.

SUÇLU DA SUÇSUZ DA ARAMIYORUZ

Gönül isterdi ki buradaki belediyemiz yeniden Ak Parti iktidarıyla devam etsin. Burada bir özeleştiri yapmak istemiyorum çünkü buradan suçlu da aramıyoruz, suçsuz da aramıyoruz. Hepimiz de ister istemez kötü şeyler olabilir. Milletvekili olarak bende olabilir, ilçe başkanım da olabilir. İl Genel Meclis üyelerimiz de olabilir. Belediye Başkanımız da olabilir, adayımız da olur. Herşey de olabilir.

Onun için bunların artık bu saatten sonra tartışıp alevlendirmek zamanı olmadığını düşünüyorum. Ama durum tespitlerini biz yeri geldiği zaman her yerde yaptık. Tüm dostlarımızla helalleştik, konuştuk. Onun için diyorum ki bundan sonra önümüze bakalım. Bize Reşadiye her zaman lazım. Reşadiye’ye yapılan gönül dostlukları ve hizmetler her daim devam etmek zorunda ki bizler kaderimizi, coğrafya kaderdir dedikleri var ya, coğrafyamızı da kaderimizi de daha iyi yerlere taşımamız lazım. Bizler elele vermek zorundayız. Seçimin üstünden bir sünger çekip geride bırakıp önümüze bakmak zorundayız ki Reşadiye’nin birliği beraberliği kardeşliğini yeniden tahsis edip hizmetlerimize devam etmemiz lazım.

REŞADİYE’YE HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ

Az önce başkanım söyledi bakın uygulama oteli, yollarımızın yapımı, yeniden beldelerimizin yollarının asfaltlanması. Bunların hepsine hizmetlerimize biz devam edeceğiz. Ama tabi bizler istiyoruz ki Reşadiye’nin tamamı birbiriyle kucaklaşsın, Reşadiye’nin tamamı Tokatla kucaklaşsın.

Sonuçta bizler aynı yerde aynı yörede yaşayan insanlarız. Bizler geçmişteki yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı dedik, bizler kimseyi mağdur etmedik bundan sonra da etmemek için çalışacağımızı özellikle burda belirtmek istiyorum. Çünkü mağduriyetler yaşandığını biliyorum. Fazla açmadan konuşuyorum farkındaysanız. Mağduriyetler yaşandığını biliyoruz. İnşallah bu mağduriyetlerin giderilmesiyle ilgili bizler parti olarak milletvekili olarak yanınızda olduğumu unutmayın.

REŞADİYE’DEN ELİMİZİ ÇEKMEYECEĞİZ

İşin özü bu. Sonuçta buraya bakın yapılan hizmetlerin tamamı özellikle son iki belediye döneminde merkezi hükümetin vermiş olduğu güçle sağolsun başkanlarımızın destekleriyle bütün yatırımı nüfusuna göre en fazla alan Reşadiyeye idi.

Bakın bitmek üzere olan uygulamalar merkezi hükümetin bütçesiyle yapılan şeyler. Gençlik merkezi, yanıbaşımızdaki kaymakamlık, kütüphane… bunların hepsi merkezi hükümetin yapmış olduğu icraatler. Doğalgaz merkezi hükümetin naçizane bu kardeşlerimin yapmış olduğu hizmetler.

Onun için bizler Reşadiye’den elimizi çekmeyeceğimizi özellikle burada belirtmek istiyorum. Reşadiye hepimizin. Bizler hizmete devam edeceğiz. Reşadiye hak ettiği hizmetleri almaya devam edecek diyorum. Çünkü niye? Sizler 28 Mayıs’ta ne dediniz? Hep beraber Türkiye dediniz, durmak yok yola devam dediniz.

Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiniz, Recep Tayyip Erdoğan ayırmadan herkese hizmet eder dediniz onu yeniden seçtiniz. Bazı ayırmadan ayrıştırmadan diyen adamların ayrıştırdığı ortada olsa da…

YAŞANAN MAĞDURİYETLERİ GİDERECEĞİZ

Bizler memleketimizi seviyoruz arkadaşlar. Bizler Reşadiyemizi seviyoruz. İnşallah yaşanan mağduriyetlerin hepsini en kısa zamanda çözmeyle ilgili bir çabamız olduğunu da bilin. İnşallah elimizden geleni yapacağız.

Bizler tabi bu seçimde öncelikle çalışan tüm dostlarıma, en başta Reşadiye Belediye Başkan Adayımıza, eski belediye başkanımıza, kadın kolları başkanımıza, gençlik kolları başkanımıza, kıymetli ilçe başkanıma, eski belediye başkanlarımıza, mevcut belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, tüm yönetim kurul üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

Çünkü bu bir yarış. Yarışta herkes elinden gelen, gücü yettiği nisbetçe çalıştı. Ve buna göre de bir sonuç alındı.

Ben bütün dostlarıma, tüm Reşadiyeli hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Onun için bu bir yarış diyoruz. Yarışın kazananı da kaybedeni de hepsi Reşadiyeli. Onun için biz burda yaşayacağız hep beraber dostluklarımızı devam ettireceğiz. Kazananın Reşadiye olması temennisi içerisinde ilçe danışma meclisimizin hayırlara vesile olmasını umuyorum.

ÜLKEMİZ ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

Ülkemiz biliyorsunuz zor süreçlerden geçiyor. Ekonominin ve enflasyonun tüm dünyada yüksek olduğu bir dönemde biz de enflasyonumuzu inşallah düşürmek için yoğun bir çaba   içerisine girdiğimizi hepiniz görüyorsunuz.

Yaşanan pandemi, yaşanan depremden sonra Türkiye’yi mamur edebilmek için Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Ak Parti hükümetlerinin yapmış olduğu icraatlleri de görüyorsunuz. Bir yılın sonunda 200 bin tane konutun yapımı tamamlanıp mağdur insanlarımıza verilmesi dünyanın başka hiçbir ülkesinde yok.

SİYASETTE DURAĞANLIK YOK

Yapamadıklarımız da var onlar zaten hep beraber biliyorsunuz. Emeklilerimizin durumu ortada. Onu bizler de vermek istiyoruz ama bu süreç dengeye oturana kadar bazı şeyleri yapamadığımızı ne yazık ki hepiniz görüyorsunuz. Büyük çaplı projelerin şuanda özellikle önümüzdeki üç yıl içerisinde de rölanti içerisinde gerçekleşeceğini tasarruf tedbirlerinden dolayı hepsi. Hepiniz görüyorsunuz ama bizler buna rağmen şehrimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Yollarımızın yapımına devam ediyoruz. İnşallah Tokat Merkez de şehir hastanesiyle ilgili bir proje çalışmamız devam ediyor. Onu yapıp gerçekleştirmek için çaba sarfediyoruz. Bunlar siyaset de durağanlık yok. Ekonomi de her ne kadar yavaşlama olsa da biz memleketimizi seviyoruz. İnşallah hizmete devam edeceğiz diyorum.

Çünkü süreç sıkıntılı da olsa sizlerin daha sosyal refah içerisinde yaşamasını sağlamak biz siyasilerin görevi olarak düşünüyoruz. Çünkü onun için söz verdik.

İSTEK VE TEMENNİLERİNİZİ DİNLİYORUZ

Memleketimize hizmet etmek için de burdayız. Sizleri layıkıyla Ankara’da temsil etmenin çabalarını gösteriyoruz. Hepinize geldiğiniz için canı gönülden teşekkür ediyorum. Reşadiye her zaman olduğu gibi sevgisini, saygısını, kardeşliğini bir daha göstermiş durumda. Çünkü burada memleket sevdalısı insanlar var. Ak Parti sevdalısı insanlar ve Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı insanlar var diyorum. Geldiniz bizlere şeref verdiniz. Buradan sonra da inşallah Niksar’a gideceğim. Sizlerin istek ve temennileriniz varsa da inşallah Cumhurbaşkanımız eşliğinde onları da dinlemeye hazırız diyorum. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Sevgi, saygı, hürmetle selamlıyorum.

YORUM YAP